Piócaterápia

"Korabeli krónikások írásaiból tudjuk, hogy a piócák legalább 30 évszázada állnak az emberiség egészségének szolgálatában. Előszeretettel alkalmazták a piócát gyógyítás céljából az egyiptomi fáraók is. A legenda szerint épp a piócák segítették Kleopátrát, hogy megfoganjon, és ezzel megmentse a trónt. Hihetetlen gyógyulása után a királynő azt a parancsot adta ki, hogy a piócákat tizennyolc emberöltőn keresztül ábrázolják a piramisok falain.

A nagy tudós Planius, aki Kr. u. 1. században élt, szintén ismerte a piócák jótékony hatását a legkülönbözőbb betegségekre. Galenus (Kr.u. 130-200), római orvos, széleskörűen alkalmazta a hirudoterápiát (lat. hirudina – magyarul: pióca) sokféle betegség gyógyítására. Piócákkal gyógyított Hippokratész és Avicenna is, aki „Az orvostudomány Kánonja” c. művében kiemelten foglalkozik a piócákkal való gyógyítással.

A középkorban elkerülhetetlen eszközként használták a piócát azok, akik hamar akartak lefogyni.

Magyarországon a nadályozás (értsd: piócázás) először a XII-XIII. sz. szójegyzékeiben szerepel – adja tudtul Pöltl Jánosné „Ami a betegséget okozza, és ami orvosolja” c. könyvében.

Ez nem azt jelenti, hogy addig a pióca alkalmazása ismeretlen volt a magyarság körében. Mindössze azt, hogy a korábban írott rovásírásos könyveinket a júdeo-keresztény vallás ránk erőszakolása során a katolikus papok megsemmisítették, ám a latin betűs első írásainkban már újra szerepel a pióca ismerete. Tehát nem a piócával való kapcsolatunk szakadt meg, csupán a korábbi, idevonatkozó írásos anyagaink lettek megsemmisítve. A XVI. sz. fellelhető orvosi könyvei úgyszintén szerteágazóan foglalkoznak a piócázás fortélyaival.

A piócát vérszívatás mellett más formában is használták. Az apróra vágott piócákat addig főzték faolajban, míg megrepedtek. Majd szárították, porrá zúzták, újból faolajba (értsd: olíva olajba) rakták és dagadások kenésére alkalmazták.

A pióca fogása ősi hagyomány, régi magyar neve – pákászat. Ez úgy történt, hogy a pákászok beálltak kötésig az iszapos vízbe, ahol kissé megtaposták az iszapot. Kis idő múlva a pákász érezte, hogy ki kell jönnie a vízből a sok rátapadt piócával. A magukról leszedett piócákat edényekbe rakták és a patikákba vitték, ahol a patikusok felvásárolták tőlük. Általában szegény emberek foglalkoztak ezzel.

Volt időszak, amikor Magyarországon is tenyésztették a piócákat. Bécsbe, Amerikába is szállították. Dunaszerdahelyen a Fleismann családnak üzletággá fejlődött tevékenységévé vált. Összevásárolták a piócákat, majd különböző gyógyszertáraknak eladogatták (1830).

Többfelé foglalkoztak pákászattal Magyarországon abban az időben: Dunántúl déli részén, Somogy, Zala vidékén, majd Szeged környéke, Tiszántúl is bekapcsolódott. Rengeteg pióca volt Csanád vármegyében, Csík-országban." - Kovács József: A piócázás nagykönyve

A piócaterápia egy sokrétű gyógymód, hiszen a szépészeti beavatkozásoktól kezdve, a fekélyek gyógyításán át, egészen a lipóma gyógyításáig igencsak széles körben használható. 

A leggyakrabban ránctalanításra, visszérkezelésre, tályogok és fekélyek kezelésére valamint ínygyulladás, migrén és akut fájdalmak kezelésére alkalmazzuk itt a Stúdióban. Ám ezeken kívül számos problémánál, betegségnél alkalmazhatjuk a piócák gyógyító erejét, amelynek listáját a teljesség igénye nélkül alább teszek közzé:

 
  • Szív- és érrendszeri problémák
  • Anyagcsere, valamint felszívódási problémák
  • Hormonháztartás felborulása
  • Változó kori tünetek
  • Sebészeti problémák (tályogok, fekélyek, nem gyógyuló sebek)
  • Gyulladások a szervezetben
  • Fogászati problémák
  • Ízületi gyulladás, porckopás, szalagszakadás
  • Lipómák kezelése
  • Kémiai szerek káros hatásainak kivezetése
  • Szépészeti kezelések (ránctalanítás, lifting)
  • Nyirokkeringési gondok kezelése
  • Tartós fájdalmak kezelése
  • Nőgyógyászati problémák esetén (PCOS, ciszták, miómák)
  • Urológiai problémák esetén
  • Szemészeti problémák esetén

 

 

 

Hirudoterápiás tanfolyam

 
 

Havi rendszerességgel kiscsoportos, gyakorlatorientált foglalkozás keretei között kerül megrendezésre a Tradícionális piócázás I.-II. tanfolyam, mely elméleti és gyakorlati részből tevődik össze.

 

A tanfolyam elméleti részén a hallgatók megtanulják, hogy milyen esetekben nem alkalmazható a hirudoterápia, illetve milyen más alternatívákkal segíthetnek magukon, családtagjaikon és a hozzájuk fordulókon, és mikor a piócák a legjobb választás. Megtanulnak állapotfelmérést készíteni, illetve a legkülönfélébb betegségek kezelési leírását is megtudhatják Kovács József alternatív gyógyásztól. Az elméleti oktatás után - és természetesen ebédszünet után - a gyakorlati rész következik. Kovács Veronika - hirudoterapeuta és oktató bemutatja a fizikális állapotfelmérést, a felhelyezési pontok, átbeszélik az esetleges kockázatokat, kontraindikációkat és elsősegélyeket, valamint a  terápia felállításának módját is elsajátítják a hallgatók - gyakorlati példákon keresztül. Ezután a sebkötözés higiénikus és szakszerű ellátását mutatja be és gyakoroltatja be az oktató. A piócák felhelyezése után rengeteg hasznos útmutatót kapnak a hallgatók, valamint azon tapasztalatok összességét, ami 10 évnyi pióca kezelői tapasztalatból szárazik.

 

A tanfolyam végeztével a hallgatók névre szóló tanusítványt kapnak a tanfolyam elvégzéséről.

A tanfolyam elvégzése után a gyakorlati oktatáson térítésmentesen részt vehetnek.

A tanfolyam elméleti anyaga A piócázás nagykönyve a tanfolyam díjában benne van, valamint értékes ajándékokkal is kedveskedünk a hallgatóknak.

 

A tanfolyam ára 2024.11.09-től 95.000 Ft

 

Részletekért és több információért hívja a szerveztőt, Kovács Veronikát a +36 70 408 4676-as telefonszámon, vagy írjon a remenygyogyulas@gmail.com e-mail elérhetőségre.